Výsledky v Cyklomaratónskej sérii v roku 2011

01.08.2011 20:55

16.4. 2011 Kaktus Bike Svätojurský maratón-Svätý Jur, tento maratón otváral tohtoročnú sezónu a zúčastnilo sa na ňom vyše 740 pretekárov, CK Vyhne reprezentoval Pavol Dobrovič , ktorí obsadil na 44. kilometrovej trati 28. Miestov kategórií Muži: 19_39 rokov. V tejto kategórií štartovalo 303 pretekárov.

• Druhé kolo CM série sa konalo na letisku Malé Bielice pri Partizánskom. Za náš klub sa na štart 50 kilometrovej trati postavili štyria pretekári : v kategórií Muži 19_39 rokov obsadili nasledujúce umiestnenia: Pavol Dobrovič 19 miesto, Jakub Benč 29 miesto a Ivan Husárik 71 miesto. V kategórií Junori 17_18 rokov obsadil René Bevelaqua pekné druhé miesto. V kategórií Hobby na 26 kilometrovej trati obsadil Ondrej Kostolanyi 12 miesto. Samuel Závalec na tej istej trati pre technické problémy pretek nedokončil.
  • Tretie kolo CM série, ktoré sa uskotočnilo 7.5.2011 nieslo názov BBB Vlko-Hron cyklomaratón a uskotočnil sa v Hronseku, na tomto maratóne zastupovali náš klub traja pretekári. Na 54 kilometrovej trati v kategórií Muži 19_39 rokov obsadil Pavo Dobrovič 29 miesto, René Bevelagua na tej istej trati ale v kategórií Juniori 17_18 ročný obsadil 9 miesto a Ondrej Kostolanyi 15 miesto.  CK Vyhne malo zastúpenie aj na otvorených majstrovstvách Slovenskej republiky v horskom maratóne, ktoré sa konali 14.5.2011 V Pravenci, Pavol Dobrovič obsadil na 49 kilometrovej trati 10 miesto, v kategórií štartovalo 23 pretekárov.      Slovenský pohár pokračova dalšími pretekmi na Skalke pri Kremnici 28.5.2011, klub CK Vyhne samozrejme nesmel chýbať, v nie celkom vhodnom počasí sa naši pretekári postavili na štart 45 a 25 kilometrových tratí. Na 25 kilometrovej trati a v kategórií Muži 18_39  ročný obsadil Jakub Benč 6 miesto. V kategórií Mj do 17 rokov obsadil Samuel Závalec druhé miesto, na náročnej 45 kilometrovej trati obsadil Ondrej Kostolanyi v kategórií Mj do 17 rokov druhé miesto, na tej istej trati v kategórií Muži 18_39 rokov obsadil Pavol Dobrovič 8 miesto z 23 pretekárov.
  • 4.6.2011 Cyklomaratónska séria pokračovala svojím švrtým kolom v Stráňavách pri Žiline kde mal náš klub opäť zastúpenie, na trati Mediano ktorá merala 50.2 kilometra sa Pavol Dobrovič umiestnil na 12 mieste, v kategóriíMuži 19_39 rokov štartovalo 112 pretekárov.V poradí piate podujatie v rámci Cm série sa konalo dňa 11.6. v Dolnom Kubíne pod názvom Oravský cyklomaratón, v kategórií Muži 19_39 sa Pavol Dobrovič umiestnil na 15 mieste s celkového počtu 139 pretekárov.
  • K pestrému počtu maratónov na Slovensku patria aj maratóny, ktore niesu zahrnute v Cm sérií. Dňa 18.6.2011 konal v krásnom prostredí Súľovských skál pod názvom Author Bikemaratón Súľovske skaly, na tomto maratóne sa zúčastnilo 819 pretekárov aj s medzinárodnou účasťou, na trati dlhej 48 kilometrov s prevýšením 1600metrov sa Pavol Dobrovič umiestnil na 19 mieste, v kategórií A 48 čo sú Muži 19_29 rokov s počtom štartujúcich 104. Už tradične v polovici Júla sa celé dianie presunulo k našim západným susedom na najväčší MTB maratón, ktorí niesol názov Salzkammergut Trophy 2011, v nádhernom alpskom prostredí mali zastúpenie aj Slováci, ktorí boli patrili do tímu The Slovak Snail Highlanders, tento klub skončil na prvom mieste v súťaži Slow motion, kde vyhrával najväčší súčet všetkých časov členov tímu, CK Vyhne prezentoval Pavol Dobrovič ktorí sa celkovo na trati C, ktorá mala dĺžku 73.6 kilometra s prevýšením 2355 metrov umiestnil v kategórií AK 1 na 17 mieste s celkového počtu 71 pretekárov. Zatiaľ posledným ôsmym kolom Cyklomaratónskej série pokračovali súboje pretekárov na Hornohradskom maratóne, ktorí sa uskotočnil dňa 23.7.2011 v obci Málinec.Našu obec ako aj CK Vyhne zastupovali dvaja pretekári. V kategórií hobby sa na 17 kilometrovej trati umiestnil Samuel Závalec na šiestom mieste,v tejto kategórií štartovalo 23 pretekárov. Na polmaratónskej trati, ktorá mala dĺžku 48 kilometrov obsadil v kategórií Muži 19_39 rokov Pavol Dobrovič 11 miesto z celkového počtu 75 pretekárov. Chcel by som sa za všetkých zúčastnených poďakovať KB Vyhne za zapožičanie auta a aj šoférovi Ondrejovi Kostolanyimu, ZMBone za pomoc  a realizáciu loga CK Vyhne.